aranżacja salonu - płytki cementowe

Płytki podłogowe w salonie?

Płytki podłogowe są najpopularniejszym materiałem wykończeniowym stosowanym w kuchniach oraz łazienkach. Nic dziwnego – zapewniają skuteczną ochronę przed wilgocią, są wytrzymałe i prezentują się znakomicie. Jeśli szukamy alternatywy dla paneli lub drewna w pokoju dziennym, warto zastanowić się nad płytkami właśnie.

Płytki podłogowe jak każdy materiał wykończeniowy posiadają swoje mocne i słabe strony. Zanim przystąpimy do ich montażu w salonie, warto bliżej przyjrzeć się plusom i minusom takiego rozwiązania. Dodatkowo cenne informacje na temat rodzajów płytek podłogowych można poszukiwać tu.

Zalety

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym zazwyczaj dużo się dzieje – tu spędzamy czas w rodzinnym gronie, podejmujemy gości, a także jest on miejscem zabaw naszych dzieci. Dlatego właśnie podłoga w tym pomieszczeniu powinna być nie tylko atrakcyjna, ale również wytrzymała. Doskonałą receptą na podłogę w salonie mogą być płytki podłogowe. Jeśli wybierzemy materiał wykończeniowy cechujący się wysoką klasą ścieralności, podłoga będzie prezentowała się doskonale nawet pomimo intensywnego użytkowania. W ten sposób z pewnością uzyskamy trwalszy efekt niż w przypadku drewnianych desek czy nawet paneli podłogowych.

Rozwiązanie to będzie również strzałem w dziesiątkę, jeśli w naszym domu zamontowano ogrzewanie podłogowe. Płytki będą znacznie lepiej przewodziły ciepło niż nawet specjalne panele podłogowe. Dzięki temu możliwe będzie efektywne. Ponadto jeśli w salonie jest zlokalizowany kominek, płytki nie ulegną uszkodzeniu nawet jeśli podczas dorzucania drewna z paleniska wypadnie gorący popiół. Ponadto łatwiej utrzymamy taką podłogę w czystości.

Za pomocą płytek możemy osiągnąć efekt dekoracyjny podobny do tego, jaki uzyskamy za pomocą paneli. Wielu producentów oferuje bowiem płytki drewnopodobne, do złudzenia przypominające panele.

Wady

Tak naprawdę jedynym minusem tego rozwiązania jest wrażenie zimnej podłogi. Poza sezonem grzewczym, gdy nie używamy podłogówki kafle będą stosunkowo chłodne w dotyku. Może to mieć istotne znacznie zwłaszcza, jeśli nasze dzieci bawią się na podłodze.

Jak widać zastosowanie płytek ceramicznych w pokoju dziennym ma wiele zalet, dlatego warto rozważyć zamontowanie ich w swoim domu.

0 comments