Polacy, zwłaszcza młodzi coraz częściej eksperymentują z wystrojem wnętrz swoich mieszkań. Nowoczesne stylizacje i niekonwencjonalne rozwiązania zyskują sobie coraz większe grono zwolenników. W związku z tym odważnie decydują się na drewno w łazience. Nadaje ono pomieszczeniom elegancji, stylu i wbrew pozorom odpowiednio dobrane jest łatwe i utrzymaniu i długotrwałe.
Do pomieszczeń w których panuje wysoka temperatura i wilgoć najlepsze są gatunki drewna egzotycznego, takie jak tek, merboau, iroko, doussie, ipe. Mają one najniższy współczynnik skurczu, którego wartość jest mniejsza niż 6%. Od niej zależy klasa stabilności drewna, której najwyższa IV oznacza wodoodporność. Tego typu drewno jest dużo bardziej wytrzymałe i niestraszne mu jest ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość drewnianej podłogi zależy także od konstrukcji klepek, ich montażu, a także sposobu zabezpieczenia drewna odpowiednimi preparatami impregnującymi.
Argumentów przemawiających za drewnianą podłogą w łazience jest wiele. Przede wszystkim jest ona świetlnym izolatorem ciepła i dźwięku. Nie wymaga ogrzewania, a mimo to pozostaje ciepła w dotyk., co zdecydowanie umila wyjście z wanny lub spod prysznica. Skontrastowana z zimnym charakterem ceramicznych elementów nadaje charakter pomieszczeniu. W porównaniu z podłogą ceramiczną jest także mniej śliska oraz łatwiejsza w czyszczeniu.
Warto zastanowić się nad zastosowaniem drewnianych elementów w łazience. Nie musi to być podłoga, niewielkie wstawki drewna w atrakcyjny sposób uzupełnią przestrzeń. Tego typu alternatywne rozwiązanie w upiększą dom, a łazienka stanie się miejscem relaksu i wypoczynku po męczącym dniu.