Jak zabezpieczyc podłogę gdy robisz w domu imprezę?

Problemem każdego kto urządza w domu uroczystość rodzinną, świąteczną czy po prostu imprezę jest zabezpieczenie podłogi przed jej zniszczeniem. Świetna zabawa wiąże się bowiem często ze szpilkami noszonymi przez odwiedzające nas Panie, wylanym drinkiem czy też rozbitą zastawą.

Można oczywiście ustalić z osobami przybywającymi w nasze skromne progi, iż przy wejściu do pomieszczeń muszą zdjąć buty. O ile jest to raczej bezproblemowe w gronie rodzinnym, o tyle dyskusje zaczną się gdy zaprosimy do siebie znajomych na imprezę w czasie której buty będą stanowiły integralną część stroju Pań. Aby uniknąć tego typu problemów możemy przygotować podłogi odpowiednio je zabezpieczając lub zawczasu gromadząc środki służące usuwaniu uszkodzeń,

fa323c360004c3534c0e6396

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z głównych zagrożeń – stanowią je damskie szpilki oraz przesuwane krzesła (nie podnoszone) plus kawałki szkła (szczególnie rozdeptane).  Podstawą będą w tym przypadku dwie kwestie – uczulenie gości na możliwość uszkodzenia ale także odpowiednie przygotowanie powierzchni. Służą temu odpowiednie środki czyszczące i zabezpieczające dobrane do tworzywa z jakiego ją wykonano.

Podłogi z naturalnego drewna są szczególnie wrażliwe i wymagające pod względem pielęgnacji. Jeśli jednak  odpowiednio je impregnować wówczas odwdzięczają się pięknym wyglądem przez lata. Kluczem jest używanie specjalnie dobranych preparatów, które tworzą warstwę ochronną zabezpieczającą przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz zużyciem. Istnieje tu jednak pewne niebezpieczeństwo – przed zastosowaniem należy dowiedzieć się czy preparat jest odpowiedni w przypadku podłóg olejowanych czy też lakierowanych.

 0_9cfce1a1d5c870a005e10285702fed3939434224

Podłogi lakierowane powinno się zabezpieczać emulsją połyskową natomiast lakierowane matowe emulsją matową. Olejowane powierzchnie najlepiej potraktować woskami na bazie naturalnych składników, dotyczy to również podłóg z korka.

P1011105

Dzień po zabawie rozpoczyna się właściwa praca nad utrzymaniem podłogi. Kurz, resztki jedzenia i picia, a także inne zabrudzenia należy usunąć jak najszybciej. Znów liczy się dobór środków do odpowiedniego typu powierzchni. Wśród godnych uwagi bardzo ciekawym rozwiązaniem jest odświeżacz lakieru (jeśli powierzchnia uległa zarysowaniom) oraz marker do usuwania zarysowań dostępny w rożnych kolorach.

panele-podlogowe-drewniane-744x496

Panele to z kolei oddzielny sposób usuwania zabrudzeń zważywszy na to, iż są one dużo mniej wytrzymałe od podłóg tradycyjnych. Podstawą będzie tu płyn do czyszczenia laminatów oraz masa reperująca. Nie zapominaj jednak o ciepłej wodzie, którą usuniesz najłatwiejsze do czyszczenia zabrudzenia.

Znając wszystkie powyższe triki oraz umiejąc dobierać środek do rodzaju uszkodzeń i powierzchni śmiało możesz organizować każdy rodzaj zabawy bądź przyjęcia. Warto wszak pochwalić się piękną podłogą będąca ozdobą każdego domu.

 

 

0 comments