Jaka podłoga do salonu? Zalety podłogi korkowej

Jakie podłogi do salonu? To pytanie pada ostatnio coraz częściej. Jednym z trafniejszych wyborów jest podłoga z korka, który przeżywał swój bum w latach 80tych. Przybliżmy ten temat nieco bliżej.

Korek posiada niesamowite właściwości, którymi przyciąga ludzi na całym świecie. Wśród najważniejszych wyróżnia się :

Doskonałe właściwości techniczne
Korek jest materiałem trwałym i elastycznym. To wszystko sprawia, że jest również elastycznym. Raz odgnieciony, szybko wraca do swojego poprzedniego wyglądu. Dzięki temu jego wygląd na długo zachowa najwyższą jakość i estetykę. Bez większych problemów można chodzić po nich w każdego rodzaju butach i stawiać różnego rodzaju meble.

Bogactwo wykończenia i wzorów
Paleta kolorów korkowych jest bardzo bogata. W jej zakresie można znaleźć przeróżne rodzaje barw korków. Oprócz jednobarwnych propozycji można znaleźć także naturalne rysunki. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Oryginalność
Podłogi z korka można przykleić zarówno do podłoża płytki lub zastosować jako podłoga pływająca. Jaki rodzaj wybierzemy zależy między innymi od kosztów przygotowania podłoża, instalacji czy  eksploatacji po zamontowaniu.

Lekkość
Korek charakteryzuje się niesamowitą lekkością. Dzięki temu sprawia, że podłoga staję się miękka i przyjemna w dotyku. Takie właściwości z pewnością spodobają się zarówno dzieciom jak i osobom starszym.

Właściwości izolacyjne
Podłoga korkowa posiada także dobre właściwości izolacyjne. Korki związane są z niską zdolnością przewodzenia ciepła, dźwięku oraz wibracji. Ponadto korki są materiałem niehigroskopijnym, czyli nie pochłaniają wody. Dzięki temu może być stosowany nie tylko w salonie, ale też w łazience czy kuchni. Z tego względu są także ciche i ciepłe.

Hipoalergiczność korka
Korek jest bardzo dobry dla wszystkich alergików oraz astmatyków. Jego właściwości pozwalają na brak absorbcji kurzu. Jeśli więc ktoś z naszej rodziny ma problemy z alergią, takie rozwiązanie jest wręcz idealne.

Jak myć podłogi korkowe
Mycie podłogi z korka jest czynnością bardzo prostą. Najpierw należy odkurzyć powierzchnię podłogi, a następnie myjemy zwilżonym mopem. Zabieg wystarczy powtórzyć raz w tygodniu, by podłoga była świeża i pięknie wyglądała. Czyż nie wydaje się to proste?

Podsumujmy. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem podłogi korkowej, pamiętajmy że cechuje się ona :

  • doskonałymi  właściwościami technicznymi, takimi jak trwałość, elastyczność oraz sprężystość,
  • bogactwem wzorów i kolorów,
  • oryginalnością,
  • lekkością,
  • znakomitymi właściwościami izolacyjnymi,
  • właściwościami hipoalergicznymi korka,
  • prostotą w utrzymaniu czystości.

Podłoga korkowa to idealne połączenie wielu ważnych cech, które są poszukiwane we właściwościach podłogi. Z pewnością warto zwrócić uwagę na jego kandydaturę podczas wyboru podłogi do salonu.

Autor zdjęć : Nicolas Boullosa, Kim Piper Werker, Velo Steve

0 comments