Jakie mamy meble do ogrodu?

Ogród jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo wolnego czasu. Dlatego ważne jest, aby spędzać ten czas wygodnie i komfortowo. Jakie zatem wybrać meble do naszego ogrodu – metalowe, drewniane czy plastikowe?

Najbardziej popularne oraz najtańsze są oczywiście meble wykonane z plastiku. Dodatkowo w przypadku wyboru mebli z plastiku mamy pewność, że gama kolorów jaką dysponują sprzedawcy jest bardzo duża co daje możliwość dopasowania mebli do każdego ogrodu. Decydując się na meble ogrodowe wykonane z plastiku należy wziąć pod uwagę jakoś tworzywa, z jakiego zostały one wykonane. Plastik słabej jakości może szybko odbarwić się na słońcu, a dodatkowo mogą one nie wytrzymać odpowiednich ciężarów.

Drugim rodzajem mebli ogrodowych są te wykonane z drewna. Meble drewniane są niezwykle trwałe i wytrzymałe jeżeli odpowiednio się o nie dba. Najczęstszym drewnem jaki stosuje się do wykonania mebli z drewna to drewno sosnowe, świerkowe, olchowe, dębowe, akacjowe, a także drewna pochodzenia egzotycznego. Drewno egzotyczne oraz meble z niego wykonane są najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe.  Decydując się na meble wykonane z drewna do naszego ogrodu trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Bez odpowiedniej konserwacji mebli bardzo szybko ulegną one degradacji i nie będą już tak wspaniałe i majestatyczne, jak na początku. Konserwacja drewna jest niezwykle ważnym procesem, a jego przebieg jest niezwykle prosty – wystarczy się stosować do zasad zawartych na opakowaniu z impregnatem konserwującym.

Ostatnim rodzajem mebli ogrodowych to te wykonane z metalu. Meble metalowe idealnie nadają się nie tylko do ogrodu ale także do naszego tarasu. Takie meble na balkon wykonane z metalu są niezwykle wytrzymałe oraz stabilne. Do wykonania tego rodzaju mebli stosuje się aluminium, stal lub żeliwo – aluminium jest najlżejsze, bardzo wytrzymałe, ale także bardzo drogie.  Decydując się na meble wykonane z metalu należy pamiętać także o dodatkowym zakupie jakim są poduszki – zarówno na krzesła jak i ławki. Siadanie na bardzo rozgrzanym lub zimnym metalu jest mało komfortowe i nieprzyjemne.

0 comments