Jakie płytki wybrać na balkon?

Balkon to takie pomieszczenie w domu, na które nie mamy ochoty wydawać zbyt dużo pieniędzy. Liczy się porządnie wykonana podłoga, pomalowane ściany i to właściwie tyle. Oczywiście jeżeli chcemy zaszaleć to możemy zamontować jakąś wymyślną miedzianą balustradę oraz poukładać ciekawe donice z kwiatami, ale nie jest to konieczne.

Na podłogę należy zwrócić szczególną uwagę. Najlepiej sprawdzają się na niej płytki mrozoodporne, które nie popękają nam na 10 stopniowym zimnie.

Płytki balkonowe zazwyczaj są antypoślizgowe i twarde. Nie nadają się na balkon płytki z nierówną powierzchnią, gdyż mogą ulec ścieraniu. Dlaczego?
Balkon to miejsce szczególnie narażone na zbieranie się piasku, drobnych kamyczków i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo po balkonie zdarza nam się chodzić w różnym obuwiu, niekoniecznie z gładką nawierzchnią. Sprawa jest prosta o balkon nie dbamy tak jak o perskie dywany.

Jeśli chodzi o wybór płytek to należy skierować uwagę na płytki gresowe. Są chyba najsolidniejsze i wystarczą nam na bardzo długo.
Same płytki nie ochronią naszego podłoża tarasowego od jego pękania, czy ich odstawania, należy jeszcze oczywiście zastosować odpowiednie impregnaty oraz elastyczne fugi, które lepiej przymocują płytki. Dodatkowo wszystkie szczeliny, szczególnie przed zimą pokrywamy materiałami silikonowymi.

plyty gresowe
Na balkonach i tarasach odradza się układanie płytek szkliwionych. Płytki na balkon i taras powinny być bardzo wytrzymałe: mieć stopień twardości 7 lub 8 w skali Mohsa.
Do założenia płytek na balkonie nie jest potrzebny fachowiec. Sami poradzimy sobie bardzo dobrze. Pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujemy.

0 comments