Nie daj marznąć stopom – kup dywanik do łazienki

Dywaniki łazienkowe są bardzo przydatnym elementem w naszej łazience. Nie odczujemy nieprzyjemnego chłodu po wyjściu spod prysznica i na boso umyjemy zęby przy umywalce. Ważne aby dywanik był dopasowany do wystroju naszej łazienki.

Przy zakupie dywaników do łazienki kierujemy się przede wszystkich ich wyglądem i estetyką. I dobrze, ponieważ odpowiednio dobrany dywanik może ocieplić i ożywić naszą łazienkę. Warto jednak zwrócić na właściwości dywanika, aby po pewnym czasie nie sprawiał nam więcej problemu niż pożytku. Nie jest prawdą, że dywaniki łazienkowe są mało higieniczne i trudne w utrzymaniu. Bawełniane dywaniki łazienkowe można prać w pralce, nieco więcej uwagi potrzebują dywaniki syntetyczne. Można je odkurzać i czyścić ręcznie. Najlepiej jednak zapoznać się z zaleceniami producenta podanymi na metce.

Do wyboru mamy wiele rodzajów dywaników. Możemy je kupować zarówno w kompletach, jak i osobno. W zestawach dwu i trzyczęściowych najczęściej znajdują się standardowy dywanik, kontur dopasowany pod umywalkę oraz pokrowiec na deskę do WC. Dywaniki dostępne są w różnych wielkościach, dlatego bez problemu możemy je dopasować do naszych potrzeb – większy dywanik będzie pasował pod wannę, a mniejszy pod umywalkę.

Trzeba także zwrócić uwagę na kolorystykę dywanika. Przyjmuje się dwie podstawowe zasady – dopasowanie koloru dywanika do koloru płytek lub zakup dywanika kontrastującego. Pierwsza wersja zdecydowanie lepiej sprawdza się w łazienkach w których kolory są stonowane. W nowoczesnych łazienkach możemy postawić na dywanik kontrastujący z kolorem płytek – do białych płytek możemy wybrać dywanik czerwony lub czarny.

dywanik

Dobrze dobrany dywanik może tylko dodać uroku naszej łazience i jednocześnie poprawić wygodę korzystania z niej. Dobrze jednak pamiętać, że mają one być tylko uzupełnienie i nie powinny zajmować zbyt dużo przestrzeni na podłodze. Przy zakupie warto sprawdzić czy dywaniki mają antypoślizgowe spody, co zagwarantuje nam że dywanik będzie w pełni użyteczny i wartościowy.

0 comments