Uwaga na śliską podłogę!

Co zrobić ze śliską podłogą?

Kiedy już uporamy się z trudnymi wyborami aranżacyjnymi, czasami spotykają nas problemy, o których wcześniej nawet nie pomyśleliśmy. Wybierając podłogę do domu najważniejsze są dla nas kwestie użyteczności i wyglądu. Co zatem zrobić, gdy nowa i wciąż błyszcząca nowością podłoga jest śliska jak lodowisko?


Producentów płytek kafelkowych, parkietów i paneli podłogowych można czasem posądzić o podświadome czyhanie na życie swoich klientów. Trudno postawić krok, by nogi nie rozjechały się w prawdziwie artystycznym szpagacie. Półśrodkiem może być zakup skarpetek antypoślizgowych dla całej rodziny bądź odpowiednich kapci. Wtedy jednak o takie wyposażenie musielibyśmy zadbać także dla potencjalnych gości i innych osób, odwiedzających nasze cztery kąty.

Uwaga na sliską podłogę!
Dlatego najlepiej pomyśleć nad takim sposobem zabezpieczenia podłoża, by dało się po nim chodzić w najbardziej śliskich skarpetkach, jakie mamy. Pierwszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego impregnatu. Technologia zwana ‚sure step’ nie powoduje odbarwień i innych uszkodzeń nawierzchni; jest dostępna także dla sprzętów łazienkowych, przydatna szczególnie w przypadku wanien, które potrafią być równie zabójcze jak śliska podłoga – lub nawet bardziej. W związku z tym, że sprawdza się również na zewnątrz można ją także zastosować na tarasie czy obejściu basenu.

Innym rozwiązaniem, które jednak bardziej ingeruje w ogólny wystrój mieszkania jest położenie odpowiednio dobranego dywanu. Bardzo szeroki wybór znajdziemy na przykład w sklepie internetowym Leroy Merlin. By jednak ten również nie ‚jeździł’ po podłodze razem z nami, najlepiej zeby podszyty był specjalnym materiałem kauczukowym. Poza względami praktycznymi, takimi jak dość łatwe utrzymanie takiego wynalazku w czystości (pranie nie ma destrukcyjnego wpływu na powłokę kauczukową) mamy pewność, że dywan nie przesunie się nawet o milimetr. W pokojach dziecięcych możemy iść nawet krok dalej i całą podłogę wyłożyć wykładziną. Być może będzie ona nieco trudniejsza w dalszej eksploatacji, ale my, jako rodzice, będziemy mieli pewność, że nasza pociecha nie rozbije sobie głowy we własnym pokoju tylko dlatego, że wychodząc spod kołdry poślizgnęła się na podłodze.

Udostępnij na:  

 

0 komentarzy

CommentLuv badge