10 niezwykłych dywanów które odmienią każde wnętrze

Dywan jest bardzo dobrym uzupełnieniem pomieszczeń w których mieszkają ludzie – wywołuje odczucie przytulności, chroni od zimna ale także nadaje pomieszczeniom specyficznego klimatu. Szczególnie jeśli jest nietypowy.

Jeśli wysilisz swoją wyobraźnię i odejdziesz od utartych „dywanowych” schematów masz szanse uczynić swoje wnętrze zupełnie niepowtarzalnym. Zapraszam Cię na podróż po dywanowej krainie nieograniczonej kreatywności – być może coś wpadnie Ci w oko?

eggs-rug_fko7w_1822_ikbBV_1822Dywan na którym można wygodnie leżeć w kształcie dwóch jajek usmażonych na twardo. Ciekawostką sa poduszki-żółtka zdejmujące obowiązek pamiętania o poduszkach. Całośc jest miękka w dotyku, ciepła i bardzo przyjemna. Kompozycja idealna do leżenia koło grzejnika lub zamykanego kominka w długie, zimowe wieczory.

carpet_alarm2Dywan-budzik nie jest często spotykany. Zasada działania jest bardzo prosta – ustawiasz godzinę o której chcesz być obudzony, zegar zaczyna odmierzać czas i w pewnym momencie rozlega się donośny sygnał dźwiękowy. Jedyną metoda by go wyłączyć jest… stanięcie na dywanie.

Hopscotch-Rug-CopieDywan dla dzieci bądź przywołujący wspomnienia dorosłych w formie gry w klasy. Jego atutem jest fakt, iż w razie upadku spotkasz się z miękka i miłą nawierzchnią zamiast asfaltem czy płytą chodnikową.

sofa-floor-rugDywano – koc to propozycja dla osób, które lubią utrzymywać czystość w pomieszczeniu ponieważ jest to bezwzględna konieczność w przypadku tego rozwiązania.

rugs-puzzle_5907Dywanowe puzzle będą z kolei świetną propozycją dla osób lubiących czasem pogłówkować bądź zmieniać wygląd podłogi. Mogą również stanowić bardzo dobry materiał do pokoju dziecięcego.

wood-carpet-CopieMarzysz o drewnianej podłodze ale nie możesz jej mieć? Oto rozwiązanie dla ciebie – dywan udający właśnie taka powierzchnię. Ciepły, miły w dotyku i przede wszystkim bardzo estetyczny.

 Sausage01
Dywanowe salami bądź…

Sausage03

…wędlina będą stanowiły ciekawe urozmaicenie kuchni bądź tez pomieszczenia bezpośrednio z nią sąsiadująco.

piano-rugDywan dla melomanów, a przede wszystkim fanów muzyki poważnej to z pewnością świetne urozmaicenie każdego wnętrza, szczególnie jeśli stoi w nim pianino bądź fortepian.

zipper-rug

Zestawienie kończy najbardziej praktyczny ze wszystkich prezentowanych – dywan z zamkami pozwalającymi na przepinanie jego cześć i układanie w dowolny wzór. Rozwiązanie to docenią zapewne rodzice dzieci bądź osoby trzymające zwierzęta w domu ponieważ bardzo łatwo można odpiąć zabrudzoną cześć i prać ją etapami, nie pozostawiając „gołej” podłogi.

Dywan nie musi być więc jedynie standardowym kolorowym kawałkiem materiału leżącym na podłodze, a w ciekawy sposób dopłeniać może wnętrze i wyrażać osobowość bądź kreatywność jego właściciela.

 

2 comments

  1. kocham sprzatac · 3 października, 2014

    super dywany – zwłaszcza propozycje nr 1 – bardzo oryginalna. Warto pamiętać, że dywan nie tylko jest ozdobą, elementem dekoracji wnętrz – ale pełni też funkcję ochronną, bo ma na celu uchronić podłogę przed uszkodzeniami. Ale oczywiście można połączyć design z użytecznością i wybrać designerski dywan, który nie tylko zabezpieczy podłogę, ale także będzie ciekawym elementem wystroju wnętrza.

  2. Pingback: 20 graffiti na jezdniach i chodnikach, które wywołają Twoje zdumienie (nie widziałeś ich wczesniej) | Wygodne podłogi podstawą wygodnego domu