Podłoga w domu a pies

Wielu właścicieli czworonogów mierzy się po pewnym czasie z problemem jaka podłoga będzie właściwa dla domu w którym mieszka pies. Zagadnienie to należny rozumieć dwutorowo co przedstawię w niniejszym wpisie.

Po pierwsze – trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jaką podłogę dla zwierzęcia należy położyć w przypadku chęci jej zrobienia, a po drugie jak dbać o już znajdujące się w domu powierzchnie.

127376_pies_podloga_czerwona_roza

W przypadku podłogi drewnianej należy wziąć pod uwagę, iż zarówno kolor jak i rodzaj lakieru będą czynnikami determinującymi całe przedsięwzięcie. W przypadku psa w domu zapomnij raczej o jasnym drewnie a skup się na jego ciemniejszych odcieniach – unikniesz w ten sposób frustracji spowodowanej szybkim ciemnieniem drewna. Co więcej, czym ciemniejszy odcień tym twardsza będzie podłoga. Z tego samego powodu ciekawym rozwiązaniem jest parkiet przemysłowy, który można cyklinować wielokrotnie. Pamiętaj bowiem, że nawet jeśli będziesz stosować twardy i bardzo wytrzymały lakier nie oprze się on psim pazurom.

133152_pies-shar-pei-podloga

Kolejną możliwością są panele podłogowe, które ze względu na względnie niską cenę mogą się wielu osobom wydawać bardzo dobrym rozwiązaniem. Niestety wcale tak nie jest, a ich podstawową wadą jest to, iż większe psy będą się na nich ślizgać, co nie dość, iż niesie za sobą ryzyko kontuzji to jeszcze możliwe staną się zniszczenia spowodowane uderzeniem przez psa w jakiś sprzęt domowy. Z tego względu ciekawym rozwiązaniem dla czworonoga jest podłoga olejowana, która może być szlifowana i olejowana w zniszczonym fragmencie.

pies-podloga-bialy

Płytki nie będą złym pomysłem jeśli przed ich zakupem ustalimy poziom śliskości na jak najmniejszy. Antypoślizgowe pokrycie podłogi w ten sposób zabezpieczy stawy psiego pupila, a także samą powierzchnię przed zniszczeniami. Można również zastanowić się nad płytkami kamiennymi o chropowatej fakturze – w lecie będzie przyjemnie chłodno, a pies będzie się poruszał po domu bez problemu.

IMG_7270

Złym wyborem będzie z pewnością jakakolwiek forma dywanu. Akumulować on będzie nie tylko zabrudzenia ale i sierść, którą z pewnością zgubi czworonóg. Dojdą do tego wilgoć oraz brzydkie zapachy co zakończy się niezbyt estetycznym i miłym wyglądem wnętrza.

Jeśli więc już zdecydowałeś się na zamieszkanie z psem uszanuj jego zdrowie oraz swoje nerwy i dobierz właściwy rodzaj podłogi, który zapewni wam obojgu bezpieczne i komfortowe życie pod jednym dachem.

One comment

  1. Kaśka · 9 października, 2014

    My jakiś rok temu mieliśmy remont mieszkania, też mamy psa, a niedawno doszło dziecko. Zależało nam na drewnianej, ale dobrej i trwałej podłodze. Padło na baltic wood i podłogę Imagination. Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. A nie mamy dywanów, bo to siedlisko kurzu i roztoczy…