Odkurzacz – jaki wybrać?

Zakup odkurzacza nie jest wbrew pozorom tak prosty jak wielu osobom się wydaje. Na rynku istnieje wiele firm je produkujących, które wypuszczają bardzo dużą liczbę modeli, różniących się od siebie często tylko detalami. Pora więc na krótki przewodnik po funkcjach, na które warto zwrócić uwagę.

Pierwszy wybór musi się rozegrać pomiędzy odkurzaczami workowymi a bezworkowymi. Przede wszystkim należy zastanowić się czy dostępność worków do modelu, który wybrałeś jest zadowalająca, a ich cena nie jest zbyt duża. Jeśli z którymkolwiek z tych aspektów będą problemy, wówczas warto zastanowić się nad dużo wygodniejszym modelem ich pozbawionym.

Następną kwestią jest oczywiście długość kabla. Jeśli będzie on zbyt krótki niestety ale komfort sprzątania zostanie obniżony. Jeśli weźmie się pod uwagę modele, które mają kabel zwijany za pomocą przycisku, należy pamiętać o tym, iż takie mechanizmy, jeśli nie są bardzo porządnie zrobione, wówczas szybko się wyrabiają.

Trzeba się również zastanowić czy odkurzacz ma mieć funkcje piorące czy też nie. Jest to również funkcja wygodna tylko, że trzeba mieć na uwadze fakt, że powoduje ona dużą wilgotność oraz nie jest dobra w domach, gdzie są z nią problemy.

Dla osób zainteresowanych nowymi technologiami z pewnością ważne będzie to, iż można już nabyć odkurzacze automatyczne czyli roboty. W tej sytuacji jesteśmy zwolnieni z pracy fizycznej, a urządzenie wykona ją za nas. Oznacza to ni mniej ni więcej oszczędność czasu, energii i pieniędzy.

Kupując jakikolwiek odkurzacz warto mieć na uwadze, że powinno się go zakupić w miejscu gwarantującym odpowiednia obsługę posprzedażową (warto użyć porownywarek jak nokaut.pl). Gwarancja oraz serwis to coś co oszczędzi Twój czas i bardzo dużo nerwów. Pamiętaj o tym i nie licz na to, że zaoszczędzone pieniądze (niższa cena) w niepewnym sklepie nie odbiją Ci się w przyszłości przysłowiową czkawką.

Odkurzacz należy więc wybierać roztropnie, a nie na podstawie promocji czy też dobrego wyglądu. Przemyśl tą decyzję, a z pewnością będziesz zadowolony z zakupu.

0 comments