Efekt 3D na podłodze domowej

Efekt 3D to tzw. Trompe l’oeil czyli inaczej „oszukiwanie oka”. Ma ono za zadanie, poprzez wywołanie złudzenia optycznego, wprowadzić oglądającego w błąd. Istnieje kilka możliwości uzyskania go na Twojej podłodze.Najprościej będzie, jeśli zakupisz odpowiednie naklejki, przystosowane do umieszczania na podłogach. Obrazek na nich się znajdujący jest trochę „rozciągnięty” co oznacza, iż jeśli oko obserwatora jest położone w stosunku do niego pod odpowiednim kątem, wydaje mu się, że ma on właściwości trójwymiarowe. Na rynku dostępne jest bardzo wiele wzorów – krajobrazy, przedmioty, portrety czy też fantazyjne kompozycje to zaledwie ułamek propozycji. Do pokojów dziecięcych warto rozważyć zakup postaci z seriali, bajek czy też gier i filmów.

Można również zamówić własną kompozycję, która ozdobi podłogę. Szczególnie ciekawe jest to w przypadku własnoręcznie zrobionych zdjęć na przykład z rodzinnego albumu. Jeśli do tego dołączymy takie same efekty z tapetami 3D wówczas efekt może być piorunujący.

Równie ciekawie mogą wyglądać trójwymiarowe malunki, takie jak streetartowe malowidła na ulicach. Jeśli masz umiejętności malarskie, bądź znasz osobę, która takowe posiada możesz pokusić się o kawałek trójwymiarowej sztuki na Twojej własnej podłodze. Własne próby warto rozpocząć z czymś prostym – napis w 3D bądź proste kontury wizerunku na przykład człowieka.

Podstawową efektów 3D na podłodze w domu jest to, iż będą one widoczne tylko pod jednym kątem. Dlatego też najbardziej praktycznym rozwiązaniem są podstawowe kształty geometryczne, które będą intrygujące bez względu na to czy będzie widoczny cały efekt czy tylko część.

One comment