Dywan dla alergika

Bycie alergikiem nie jest niczym przyjemnym jednak można zminimalizować problemy z tym związane poprzez kupno dywanów stworzonych specjalnie z myślą o takich osobach. Wyborowi takiego podłoża poświęcony jest niniejszy wpis.Zazwyczaj dywan dla alergika tworzony jest z podwójnie splecionego włókna akrylowego lub ze stu procentowego polipropylenu. Ciekawostka jest fakt, iż wyglądają one zazwyczaj bardzo dobrze i w niczym nie odbiegają pod tym względem od tradycyjnie tworzonych tego typu materiałów.

Przede wszystkim dywany antyalergiczne nie chłoną wilgoci co oznacza, że nie mnożą się w nich drobnoustroje. Z dywanami wełnianymi łączy je podobna faktura, która czuje się w dotyku. Innymi ich zaletami jest trwałość, prostota w utrzymaniu i pielęgnacji. odporność na blaknięcia i odbarwienia, a także brak szkodliwego działania promieni słonecznych.

Dywany antyalergiczne to dobre dywany dla dzieci – właśnie z myślą o najmłodszych powstała cała ich idea. Stąd też najczęściej jest tak, iż są one  dostosowane do dziecięcych gustów – wiele wzorów przedstawia postacie z bajek, zwierzęta czy też znane i lubiane ulice, po których najmłodsi mogą „jeździć” resorakami.

Biorąc pod uwagę wymagania najmłodszych należy zwrócić również uwagę, iż są to dywany bardzo trwałe, a więc ich intensywne użytkowanie nie spowoduje szybkiego zniszczenia. łatwość w czyszczeniu zabrudzeń, również stanowi o atrakcyjności tego rozwiązania w kwestii dywanu do pokoju dziecięcego.

Nie należy jednak wyciągać błędnych wniosków w postaci myślenia, iż nadają się one tylko dla najmłodszych. Jest to nieprawda, ponieważ wzory są tez często przeznaczone na przykład do salonów – bardzo eleganckie zdobienia, o klasycznych kolorach.

Podsumowując – jeśli staje się przed pytaniem jaki dywan wybrać warto rozważyć zakup dywanu dla alergików, szczególnie jeśli cierpi się na tego typu przypadłości.

 

One comment