Podłoga dębowa w pokoju dziecka

Wiele osób łamie sobie głowę nad tym, jaka podłogę należy położyć w pokoju dziecięcym aby była ona zarówno bezpieczna dla dziecka, trwała jak i dobrze wyglądała. Okazuje się, iż podłoga dębowa może stanowić doskonałe rozwiązanie tego problemu.Podłoga dębowa jest trwała

To bardzo ważny parametr, jako że dzieci uwielbiają wszelkie zabawy na podłogach, takie jak jazda samochodzikami, układanie klocków czy puzzli. Wszystko to może doprowadzić w łatwy sposób zniszczeń, zarysowań i tym podobnych problemów, jeśli tworzywo z jakiego zrobiono podłogę jest miękkie. Jeśli dąb jest olejowany, wówczas jego parametry ścierania są bardzo dobre, a podłoga staje się odporna na wilgoć oraz kwas mlekowy,

Łatwość pielęgnacji podłóg dębowych

Usuwanie plam z podłóg drewnianych, szczególnie tych dobrze zabezpieczonych, to zupełnie inna historia. Przede wszystkim nie są wymagane żadne specjalistyczne sprzęty – swoje zadanie spełni miotła oraz odsączony z wody mop. Jeśli sprzątamy rozlane napoje wówczas płyn do mycia naczyń, jako dodatek do wspomnianego zestawu, jest idealnym zestawem. W razie powstania zadrapań i śladów nieodzowna będzie ściereczka nasączona olejem, nawet zastosowana punktowo, co oznacza brak konieczności cyklinowania.

Naturalne właściwości drewna

Drewno, bez względu na temperaturę jaka je otacza, zawsze jest ciepłe oraz miłe w dotyku. Nie jest tez śliskie – pomimo heblowania – co oznacza bezpieczeństwo nawet dla najbardziej „żywych” dzieci. podczas wykorzystywania przez nie swojej energii.

Drewno idealnie tłumi również hałasy i odgłosy zabaw dziecięcych. Szczególnie przyda się to dla mieszkańców bloków bądź piętrowych domków jednorodzinnych. Podłogi tego typu nie absorbują także kurzu więc są przyjazne alergikom.

Panele czy deski?

Panele, w tradycyjnym ich rozumieniu, są oczywiście dużo tańsze od podłogi z desek. Czy to oznacza, iż są one bardziej ekonomiczne? Nic podobnego – dzięki swojej trwałości podłoga dębowa posłuży lata, nawet tak silnie eksploatowana, jak będzie to miało miejsce w pokoju dziecięcym, gdzie panele szybko zostaną zniszczone.

0 comments