Podłoga w salonie – jak dobrze wybrać? (Część II)

W pierwszej części wpisu przedstawiłem plusy położenia w salonie podłogi z drewna. Dziś zajmę się gresem oraz wykładziną dywanową – kolejnymi rozwiązaniami jakie można zastosować w salonie.Podłoga z kamienia w salonie

Podstawową zaletą kamienia jest wielorakość wyboru tego surowca. Może on mieć rożne kolory, a także da się go dobrać do wielu rodzajów wnętrz. Szorstkie granity, matowe łupki czy tez polerowane marmury to tylko ułamek tego, co możesz zastosować. Jeśli zastosujesz kamienne płyty o bardzo dużych rozmiarach wówczas (w w wypadku użycia niezbyt dużej ilości fugi) podłoga będzie praktycznie odporna na każdy rodzaj zarysowań, a poza tym jednolita. Do niezbyt dobrych własności kamienia zaliczyć należy to, iż jest zimny, a także wysoką cenę.

Gres w salonie

Szkliwiony, matowy polerowany czy z wyraźną fakturą, czarny lu bardzo jasny – gres będzie pasował do wielu salonów. Jako, iż jest on bardzo wdzięcznym materiałem do obróbki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z niego wymyślny wzór. Jeśli dodatkowo będzie odbijał w swej powierzchni meble wówczas powiększy przestrzeń i nada urody wnętrzu.

Dywan w salonie

Wadą wykładzin dywanowych jest bez wątpienia częsta konieczność ich czyszczenia. Pranie co kwartał to w zasadzie minimum. Co dają w zamian/ Ciepłą i bardzo miłą w dotyku podłogę. Ciekawym rozwiązaniem są wykładziny nasączone impregnatami oraz wzmocnione brudoodpornymi warstwami podkładowymi. Zapobiega to roztoczom oraz wnikaniu zabrudzeń. Nie oznacza to jednak, iż są w pełni dobre dla alergików.

 

0 comments