Podłoga w naszym domu to element chyba w największym stopniu narażony na zniszczenia i wszelkiego rodzaju trudności wynikające z częstego użytkowania.
Piasek, błoto, wilgoć i drobne kamienie to chyba największy wróg naszej podłogi. Co więcej, wróg, którego bardzo trudno jest wyeliminować.
Newralgicznym miejscem podłogowym naszego domu, o które trzeba zadbać podwójnie jest przede wszystkim korytarz oraz przedsionek posadowiony tuż za drzwiami zewnętrznymi.
Jakiego rodzaju materiały można stosować w tych dwóch miejscach, a o jakich lepiej raz na zawsze zapomnieć?
Po pierwsze- wszędzie tam, gdzie możliwe jest częste występowanie wilgoci w obrębie podłogi koniecznie unikajmy stosowanie litego drewna oraz wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych (tych z wysokim stopniem nasiąkliwości).
Niekoniecznie poleca się także niektóre rodzaje polerowanego kamienia.
Znacznie lepszym rozwiązaniem zalecanym do podłóg, z wysokim stopniem nasiąkliwości są tek oraz iroko.
Dodatkowym zabezpieczeniem dla naszej drewnianej podłogi będzie również czynność polegająca na olejowaniu jego powierzchni.
Z grupy kamieni najlepiej wybrać z kolei granit oraz kwarcyt lub bazalt.
Uwaga! Niektóre z kamieni stosowanych na podłogi we wnętrzach domowych pod wpływem wilgoci stają się bardzo śliskie. Warto zatem podczas zakupu produktu szczególnie zwrócić uwagę na wszystkie jego właściwości, a w razie jakichkolwiek wątpliwości poradzić się sprzedawcy. Warto bowiem pamiętać, że raz wykonana podłoga, o ile będzie wykonana dobrze i solidnie (np. przy użyciu silikonu), będzie w stanie cieszyć nasze oko na długi czas.