podloga

Mocne podłogi, czyli…?

Podłoga w naszym domu to element chyba w największym stopniu narażony na zniszczenia i wszelkiego rodzaju trudności wynikające z częstego użytkowania.

Piasek, błoto, wilgoć i drobne kamienie to chyba największy wróg naszej podłogi. Co więcej, wróg, którego bardzo trudno jest wyeliminować.

Newralgicznym  miejscem podłogowym  naszego domu, o które trzeba zadbać podwójnie jest przede wszystkim korytarz oraz przedsionek posadowiony tuż za drzwiami zewnętrznymi.

podłoga

Jakiego rodzaju materiały  można stosować w tych dwóch miejscach, a o jakich lepiej raz na zawsze zapomnieć?

Po pierwsze- wszędzie tam, gdzie możliwe jest częste występowanie wilgoci w obrębie podłogi koniecznie unikajmy stosowanie litego drewna oraz wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych (tych z wysokim stopniem nasiąkliwości).

Niekoniecznie poleca się także niektóre rodzaje polerowanego kamienia.

Znacznie lepszym rozwiązaniem zalecanym do podłóg, z wysokim stopniem nasiąkliwości są tek oraz iroko.

Dodatkowym zabezpieczeniem dla naszej drewnianej podłogi będzie również czynność polegająca na olejowaniu jego powierzchni.

Z grupy kamieni najlepiej wybrać  z kolei granit oraz kwarcyt lub bazalt.

Uwaga! Niektóre z kamieni stosowanych na podłogi we wnętrzach domowych pod wpływem wilgoci stają się bardzo śliskie. Warto zatem podczas zakupu produktu szczególnie zwrócić uwagę na wszystkie jego właściwości, a w razie jakichkolwiek wątpliwości poradzić się sprzedawcy. Warto bowiem pamiętać, że raz wykonana podłoga, o ile będzie wykonana dobrze i solidnie (np. przy użyciu silikonu), będzie w stanie cieszyć nasze oko na długi czas.

0 comments