Czy podłoga z parkietu przemysłowego to dobry pomysł?

Parkiet przemysłowy jest bardzo dobrym pomysłem na podłogę w domu – ta z pozoru dziwna kombinacja może przynieść bardzo dobre rezultaty, a przy tym, ożywić wnętrze i uczynić je niepowtarzalnym.

Nawet najbardziej miękkie i najmniej stabilne drewno posadzkowe może być wykorzystane do stworzenia tego rodzaju podłogi. Dzięki temu można kierować się jedynie swoim gustem a nie właściwościami poszczególnego gatunku drewna. Krajowe, egzotyczne, o rożnych odcieniach i barwach – każde z nich będzie się nadawało. Jedyne ograniczenia występują przy miejscach szczególnie narażonych na wilgoć – takich jak łazienki – gdzie zastosowanie znajdą przede wszystkim bogate w oleje i stabilne podkłady jak iroko.

Najprościej ten rodzaj posadzki można określić jako pośredni pomiędzy brukiem, a mozaiką. Materiałem na nią są bardzo wąskie deszczułki o szerokości pomiędzy osiem a dziesięć milimetrów i grubości około dwadzieścia – dwadzieścia-cztery milimetry. Łączy się je w płyty utrzymywane przez taśmę samoprzylepną, zrywaną zaraz po ułożeniu. Całość jest montowana za pomocą kleju. Zaletą takiej konstrukcji jest duża grubość co implikuje trwałość jednak wadą będzie (na dużych powierzchniach) bardzo duża widoczność miejsc łączenia.

tego typu parkiety z drewna egzotycznego są coraz bardziej popularne, ze względu na tworzenie niepowtarzalnych i kolorowych wzorów.

 

0 comments