aranżacja salonu - płytki cementowe

Dywany czy wykładziny? Co wybrać?

Wykładzina przestała być tańszym odpowiednikiem dywanu dawno temu. W sklepach można znaleźć wykładziny których cenach nieraz przewyższa cenę dywanu. Pozwalają na szerokie możliwości wykorzystania, zarówno w salonie, przedpokoju jak i sypialni. Wykładziny i dywany dają poczucie ciepła i komfortu. Co jednak będzie najlepsze?

aranżacja salonu - płytki cementowe

Wykładzina od A do Z

Na rynku można znaleźć wiele gatunków wykładzin, w wielu modelach i wzorach. Można je dowolnie przycinać, tworząc abstrakcyjne wzory, których na próżno szukać wśród dywanów. Pocięte kawałki wykładziny idealnie nadają się do dziecięcego pokoju. Wybór odpowiedniego wzoru zapewni maluchom świetną zabawę. Jej dużą zaletą jest też to że pokrywa cały pokój, nie ściąga się i nie przesuwa pod wpływem ruchu. Eliminuje konieczność chodzenia po zimnym parkiecie. Jeśli na Twojej podłodze są jakiekolwiek zarysowania czy uszkodzenia, to wykładzina idealnie je pokryje. Położenie wykładziny na podłodze skutecznie wyciszy pokój.

Puszyste dywany

Chodzenie gołymi stopami do dywanie jest miłe i przyjemne. Ma inną funkcję niż wykładzina. Zazwyczaj staje się centralnym miejscem w salonie i skupia uwagę. Może nadać wyjątkowego charakteru wnętrzu, w szczególności jeśli ma charakterystyczne wzory czy motywy. Może nadać pomieszczeniu prestiżu i dodać klasy. Dywany z długim włosiem są idealnie do odpoczynku. W zależności od upodobań możesz wybrać model z dłuższym lub krótszych włosiem – te z dłuższym są zdecydowanie najdroższe. Dywany wbrew pozorom są bardzo łatwe do wyczyszczenia – w przeciwieństwie do przyklejonej do podłogi wykładziny. Nie wymagają skomplikowanego montażu, wystarczy je rozłożyć na podłodze.  Warto jednak rozważyć jego zakup, jeśli w domu mieszkają alergicy.

Najlepsze dywany i wykładziny znajdziesz w sklepach remontowo-budowlanych. Przy wyborze zwróć uwagę na klasę  ścieralności, gramaturę, miejsce w którym dywany czy wykładziny były użytkowane. Zawsze postaraj się dopasować wykładziny i dywany do kolorystyki wnętrza, albo wybieraj barwy kontrastujące.

0 comments