Modnie i elegancko, czyli czerń w kuchni

Zastosowanie czerni w aranżacji wnętrz to odważna decyzja. Jednak odrobina ryzyka może przynieść wspaniałe efekty – kolor czarny wbrew pozorom sprawdza się znakomicie w różnych pomieszczeniach. Można go stosować nie tylko jako dodatek, ale także jako wiodący akcent. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać czerń w aranżacji kuchni.

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu, dlatego jej aranżacja musi być przemyślana. Obecnie niezwykle modne są jasne zestawienia kolorystyczne, wpisujące się w styl skandynawski szarości oraz biel. Taką monotonię można efektownie przełamać czernią.

Meble

Czarne szafki kuchenne będą z pewnością mocnym akcentem, który nada kuchni nowoczesny charakter. Możemy je zestawić z białym blatem oraz płytkami ściennymi. Takie zestawienie można efektownie urozmaicić za pomocą dodatków w kolorze naturalnego drewna. Jest to także praktyczne rozwiązanie, ponieważ na frontach zabrudzenia będą znacznie mniej widoczne, niż jest to w przypadku białych szafek. Czarne fronty będą się zdecydowanie lepiej prezentować w przestronnych i otwartych kuchniach, ponieważ barwa będzie optycznie pomniejszać pomieszczenie, co w przypadku dużych przestrzeni nie będzie tak dokuczliwe. Wiele praktycznych porad dotyczących szafek kuchennych opisano tu.

Farba tablicowa

Jeżeli nie chcemy decydować się na czarne szafki, możemy urozmaicić aranżację kuchni za pomocą czarnej farby tablicowej. Farba jest chętnie stosowana w aranżacji różnych wnętrz i otwiera przed nami szerokie możliwości stylizacyjne. Można jej np. użyć do pomalowania ściany pomiędzy rzędami szafek. Innym ciekawym rozwiązaniem jest np. pomalowanie przy jej użyciu wolnostojącej lodówki lub wybranych frontów kuchennych. W ten sposób zyskamy dekoracyjną tablicę, na której możemy zapisywać np. listę zakupów lub przepisy.

Czarne akcenty

Jeśli farba tablicowa to wciąż zbyt śmiały krok aranżacyjny, warto poeksperymentować z czernią w postaci dodatków. Baterie kuchenne w tym kolorze, okap, lampy czy tekstylia będą interesującymi akcentami, które z pewnością dodadzą kuchni eleganckiego charakteru.

0 comments