bambus

Meble na balkon – drewniane, plastikowe czy metalowe?

W okresie letnim więcej czasu spędzamy na balkonie i tarasie. Warto już teraz zastanowić się na inwestycją w nowe meble na balkon. W okresie zimowym będę one dostępne w dużo niższej cenie, niż w sezonie. Najczęściej kupujemy stół, fotele, sofy i praktyczne leżaki. Mamy wybór spośród mebli drewnianych, plastikowych, metalowych, rattanowych. Czym kierować się przy ich wyborze, dowiesz się z tego artykułu.

garden

Meble plastikowe

Plastikowe meble na balkon są wyjątkowo lekkie i łatwe w utrzymaniu. Nie straszne im deszcz, wiatr czy mróz. Wystawione na mocne działanie promieni słonecznych mogą jednak się odbarwiać i blaknąć. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu bez trudu wybierzesz najlepszy dla siebie. Przy ich zakupie warto wziąć pod uwagę jakość tworzywa sztucznego z jakiego są wykonane. Często te najtańsze modele cechują się gorszą jakością wykonania.

Meble drewniane

Meble na balkon wykonane z drewna są o wiele solidniejsze niż tańsze plastiki. Bardzo dobrze komponują się z bujną roślinnością. Są jednak dość masywne przez co na małych powierzchniowo balkonach mogą zajmować zbyt wiele miejsca. Aby  nie ulegały wilgoci, atakom pleśni, grzybów czy owadów warto je zaimpregnować lub pokryć olejem do drewna. Wybieraj meble świerkowe, olchowe, dębowe lub z drewna egzotycznego, które jest najtrwalsze spośród dostępnych modeli.

Meble na balkon wykonane z metalu

Jeśli cenisz solidność wykonania i wytrzymałość, zainwestuj w meble metalowe. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie znajdują się poduszki na krzesła i ławy. Siedzenie na metalowej konstrukcji nie należy do najwygodniejszej formy spędzania czasu wolnego, dlatego warto dobrać miękkie poduszki. Ten rodzaj mebli warto zakonserwować specjalnym preparatem, który uchroni je od korozji.

Ustawienie mebli na balkonie

Bez znaczenia pozostaje w zasadzie kwestia ułożenia mebli. Warto jednak pamiętać o tym, że na nasłonecznione balkony  warto  pomyśleć o jasnych meblach. Ciemne bardzo szybko będą się nagrzewały. Jeśli cenisz naturalną i wiejską scenerię koniecznie zainwestuj w meble drewniane. Z kolei jeśli marzysz o balkonie w stylu romantycznym, strzałem w dziesiątkę będą meble metalowe. Kupując meble oprócz walorów estetycznych, zwróć uwagę na ich parametry. Bardzo ważne są jakość wykonania i późniejsza konserwacja.

0 comments