Odnawianie drewnianej podłogi

Nic nie trwa wiecznie. To dość dobrze znane powiedzenie jest niestety wciąż aktualne. Nie możemy jednak powiedzieć, że nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić. Mamy tutaj rzecz jasna na myśli długowieczność naszej drewnianej podłogi. Po wielu latach i ona może się nabawić poważnych uszczerbków na zdrowiu. Co wówczas począć? Jakie mamy możliwości, aby tchnąć w naszą drewnianą podłogę nowe życie?

Jednym z najbardziej popularnych sposób nadawania naszej drewnianej podłodze nowego, świeżego oddechu jest tak zwane cyklinowanie. Ten proces jest bardzo dobrze znany już od wielu lat. Na nasze szczęście nie odchodzi jednak do lamusa, a jedynie jest wciąż ulepszany. Obecnie możemy mówić o cyklinowaniu przy użyciu maszyn najnowszej technologii, które wykorzystują między innymi system bezkońcowej taśmy szlifierskiej. Wykonywanie cyklinowania może nam nieco przypominać wyrównywanie drogi za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego maszyn bądź też idąc w kierunku bardziej domowych czynności zwykłe odkurzanie. Dzięki maszynom nazywanym cykliniarkami odkurzymy jednak przede wszystkim stare problemy. Nowe techniki powodują bardzo dokładne szlifowanie naszej podłogi. Użycie nowoczesnych taśm powoduje, że są one w stanie w trakcie całego procesu same się oczyszczać, co jedynie zwiększa skuteczność odnawiania naszej podłogi.

Bardzo ważnym procesem, który ratuje naszą strapioną coraz większymi problemami drewnianą podłogę jest usuwanie wszelkiego rodzaju szczelin, które narażają naszą podłogową strukturę na coraz to groźniejsze uszczerbki. W szparach jest w stanie zebrać się kurz oraz brud nagromadzony w tych miejscach z powierzchni całego mieszkania. Jednym ze sposób jest wówczas użycie specjalnego kitu do parkietu, który jest w stanie skutecznie uzupełnić szczeliny w naszej podłodze, będące powodem kłopotów. Kit nakładany jest z nadmiarem, z tego względu, że w procesie utwardzania zmniejsza on jeszcze swoją objętość.

Nasza stara drewniana podłoga może uzyskać całkowicie nowy kolor. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki zeszlifowaniu naszej podłogowej powierzchni do tak zwanego surowego drewna. Wówczas jesteśmy w stanie nadać mu totalną świeżość i rewelacyjny wygląd. Jest to możliwe dzięki użyciu preparatów barwiących, szeroko dostępnych na rynku.

Polecamy również ten blog o podłogach!

0 comments