Przed zakupem wykładziny dywanowej

Powiedzmy, że zdecydowaliśmy się na kupno wykładziny dywanowej. Według nas jest to najlepsze wykończenie podłogi. O czym powinniśmy pomyśleć przed jej zakupem?

Po pierwsze należy zastanowić się, w jakim pomieszczeniu chcemy ją położyć. Czy w tym pomieszczeniu podłoga jest bardzo często użytkowana, czy wykładzina ma posłużyć na długie lata, czy za rok, dwa będziemy chcieli ją wymienić, a także, kto najczęściej będzie przebywał w tym pomieszczeniu.

Jeżeli wnętrze należy do najczęściej użytkowanych, konieczne będzie zdecydowanie się na wykładzinę dywanową o odpowiedniej gęstości włosia. To czy wykładzina wytrzyma częste użytkowanie można sprawdzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy dłonią przejechać po włosi, i zobaczyć, jak gęsto ją poprzebijane włókna. Im wykładzina gęstsza, tym bardziej wytrzymała. Parametr ten posiada również liczbowe oznaczenia. Jeżeli potrzebujemy wytrzymałej na użytkowanie wykładziny, wybieramy numer 40.

Ważne jest również to, czy wykładzina będzie łatwa w utrzymaniu czy nie. Dywany z długim włosiem, mimo iż bardzo efektowne i ostatnio niezwykle modne, bardzo trudno się czyszczą.

Szczególnie wystrzegać należałoby się tego typu wykładzin w pomieszczeniach, w których panują dzieci lub zwierzęta. Wówczas najlepiej zdecydować się na raczej ciemną wykładzinę, dobrej jakości i o krótkim włosiu. Najlepiej jeszcze, aby miała wzory, które skutecznie zamaskują plamy, które nie do końca udało się wyczyścić.

Jeżeli mamy małe dzieci, dobrze byłoby zainwestować w miękki dywan z solidnym podbiciem, który złagodzi ewentualne upadki.

0 comments